FINALS: WEEK TWO
SATURDAY, August 31
Subscribe now for unlimited access.
$0/
(min cost $0)
or signup to continue reading
ORANGE HAWKS VERSUS BATHURST PANTHERS
At Wade Park, Orange premier league kicks off 3pm (under 18s league tag kicks off at 10am);
HAWKS: 1 Duncan Young, 2 Jack Aumuller, 3 Lawrence Fogg, 4 Jared Brodrick, 5 Jordan Baker, 6 Willie Heta, 7 Matt Boss, 8 Ethan McKellar, 9 Alex Prout, 10 Sam Coyte, 11 Rakai Tuheke, 12 Talon Hodge, 13 Nathan Potts; Bench: 14 Brett Morgan, 15 Kyle Byrnes, 16 Ethan Monk, 17 Dean Vete.
COACH: Willie Heta
PANTHERS: 1 Josh Rivett, 2 Mack Atkins, 3 Blake Lawson, 4 Kevin Murray, 5 Louis Murphy, 6 Willie Wright, 7 Doug Hewitt, 8 Brent Seager, 9 Nick Loader, 10 Jason Corliss, 11 Jack Siejka, 12 Blake Seager, 13 Jake Betts; Bench: 14 Jed Betts, 15 James Higgins, 16 Josh Small.
COACH: Doug Hewitt.
SUNDAY, September 1
MUDGEE DRAGONS VERSUS LITHGOW WORKIES
At Glen Willow, Mudgee premier league kicks off 2.45pm (under 18s league tag kicks off at 10am);
DRAGONS: 1 Corin Smith, 2 Jared Robinson, 3 Nathan Orr, 4 Lee Hicks, 5 Harrison Maynard, 6 Jack Littlejohn, 7 Tim Condon, 8 Nick Harvey, 9 Ben Thompson, 10 Tom Shearman, 11 Chanse Burgess, 12 Todd Munn, 13 Casey Burgess; Bench: 14 Luke Dyer, 15 Hamish Bryant, 16 Aiden Woods, 17 Jack Beasley.
COACH: Jack Littlejohn.
WORKIES: 1 Josh Howarth, 2 Keelan Bresac, 3 Jack Sullivan, 4 Zac Jones, 5 Nick Bender, 6 Jono Van Veen, 7 Eli Felton, 8 Greg Behan, 9 Harry Bender, 10 Ryan Jervis, 11 Greg Alderson, 12 Cody Godden, 13 Andrew Bain; Bench: 14 Dan Bain.
COACH: Graeme Osborne.
LOWER GRADES FINALS:
MINOR SEMI-FINALS AT MUDGEE:
UNDER 18s LEAGUE TAG:
MUDGEE DRAGONS: 1 Zali Yeo, 2 Jessica Lynch, 3 Belladonna Dwight, 4 Abby Lynch, 5 Montana Lucas, 6 Montana Clarke, 7 Ruby Bowmaker, 8 Natalie Hibberd, 9 Ally Scott, 10 Erin Crawley, 11 Meg Lincoln, 12 Grace Quinn, 13 Lucy Burke, 14 Brooke Smyth, 16 Isabelle Shearman, 17 Jade Harris, 18 Georgia McWhirter, 19 Jessica Reynolds.
LITHGOW WORKIES: 1 Ava Healey, 2 Leila Romanous, 3 Kyra Phillips, 4 Maddy McLean, 5 Lahnee Lambourne, 6 Bethany Newsome, 7 Courtney Rower, 8 Skakaya Bott, 9 Jema Howell, 10 Kallan Phillips, 11 Charlee Kinney, 12 Sam Dowler, 13 Darcie Rushworth.
LEAGUE TAG:
ORANGE CYMS: 1 Holly Gibson, 2 Hannah Marsh, 3 Emily Goodwin, 4 Kate Foran, 5 Jess McLean, 6 Tori Moore, 7 Charlotte Jasprizza, 8 Elise Garlick, 9 Mandy Moore, 10 Brigette Jasprizza, 11 Taylah Woodhouse, 12 Sam Coppock, 13 Lily Freedman, 14 Lily Westcott, 15 Ella Barrett, 16 Emily Williams.
BLAYNEY BEARS: 1 Abby Stammers, 2 Jess McLean, 4 Hannah Stammers, 5 Courtney Simmons, 6 Sophie Stammers, 7 Olivia Bird, 8 Tash Hobby, 9 Holly Hopkins, 10 Laura Reid, 11 Casey Edwards, 12 Abbie Uhr, 15 Holly Farr, 16 Lucy Johnston, 17 Kate Kennedy.
UNDER 18s:
ORANGE CYMS: 1 Preston Simpson, 2 Ollie Keegan, 3 Cody Kelso, 4 Jesse Buchan, 5 Sam Murphy, 6 Addison Williams, 7 Patrick Williams, 8 Nicolas Gollan, 9 Trent Maguire, 10 Alex Watts, 11 Mitch Collins, 12 Liam Kennedy, 13 Trent Johnson; Bench: 14 Ryan Banks, 16 Rohan Bouffler, 17 Blake Griffith, 18 Kynan Harvey, 19 Tarik Sullivan, 20 Tyren Dixon, 21 Lachlan Smith, 22 Ben French, 23 Kaeden Dickson.
BLAYNEY BEARS: 1 Lhiam Burrell, 2 Copper Toshack, 3 Mayson McPaul, 4 Aiden Nunn, 5 Aden Prosper, 6 Isaac Lettice, 7 Ben Mitchell, 8 Zach Farr, 9 Louis Nixon, 10 Lachlan Coyte, 11 Ryan Kelly, 12 Joe Hanley, 13 Liam Henry; Bench: 14 Jack Garrity, 15 Jon Jones, 16 Ryan Cooke, 17 Dylan Marmion, 18 Calab Acton.
FIRST DIVISION:
MUDGEE DRAGONS: 1 Jayden Brown, 2 Joshua Wilson-Tuckey, 3 Charlie Clayton, 4 Curtis Solomon, 5 Andy Laurie, 6 Terry Wood, 7 Jeremy Lang, 8 Will Hawkins, 9 Kurt Thompson, 10 Sebastian Flack, 11 Austin Burgess, 12 Nick Willson, 13 Brayden Lane; Bench: 14 Michael Yeo, 15 Ryan O'Connor, 16 Matt Perring, 17 Luke Moody, 18 Lachie Hill, 19 Zach Buchannan, 20 Jack Afamasaga.
BATHURST PANTHERS: 1 John Bird, 2 Marcus Turnbull, 3 Max Gay, 3 Andrew Bennett, 5 Stu Peel, 6 Trent Guihot, 7 Trent Hotham, 8 Cooper McDaid, 9 Hunter Siejka, 10 TBA, 11 Callum Young, 12 Elijiah Sharwood, 13 TBA; Bench: 14 Braydon Wicks, 15 Matt Hodges, 16 Kara Rotarangi, 17 Nicko Davis, 18 Jacob Barnes, 19 Scott Comerford, 20 Pat McGarry, 22 Mike Wicks, 23 Koen Gillespie, 24 Jarred Seager.
MAJOR SEMI-FINALS AT ORANGE:
UNDER 18s LEAGUE TAG:
ORANGE HAWKS: 1 Jes Pearson, 2 Jasmine Griffiths, 3 Emuly Erwin, 4 Imogen Drinkwater, 5 Tori Wood, 6 Courtney Morgan, 7 Lilly Baker, 8 Milly Lenehan, 9 Erin Gates, 10 Caitlin Prestwidge, 11 Taneisha Burns, 12 Josie Clarke, 13 Savannah Moore, 14 Ellie Tamatea, 17 Rebecca Prestwidge.
ORANGE CYMS: 1 Hope Gibson, 2 Maddi Thornhill, 3 Chloe Jaques, 4 Marley Cardwell, 6 Keely Prevett, 7 Ella Barrett, 8 Olivia Collins, 9 Lucy Warner, 10 Lilly Freedman, 11 Danya McKay, 12 Victoria Brown, 13 India Krause, 14 Georgia Gibson, 15 Alana Tracey.
LEAGUE TAG:
BATHURST ST PAT'S: 1 Erin Naden, 2 Sarah Watterson, 3 Candice Boggs, 4 Paige Hay, 5 Elise Woods, 6 Bronte Emanuel, 7 Mish Somers, 8 Maddy Boyce, 9 Elysse Girot-Serplet, 10 Meredith Jones, 11 Emily Rhynehardt, 12 Amy Copping, 13 Hannah Kelly, 14 Tanesha Pringle, 15 Karah Armstrong, 16 Darcie Morrison, 17 Emma Dillon.
ORANGE HAWKS: 1 Jes Pearson, 2 Millie Lenehan, 3 Lilly Baker, 4 Courtney Morgan-Jones, 5 Rianna Bordic, 6 Bec Ford, 7 Bridie McClure, 8 Cheynoah Merchant, 9 Em McDonald, 10 Savanah Moore, 11 JAcky Lyden, 12 Emily Irwin, 13 Jen Wensley, 15 Lexi McKenzie, 16 Pania Taku, 17 Caitlin Prestwidge, 18 Rebecca Prestwidge.
UNDER 18s:
BATHURST ST PAT'S: 1 Ash Cosgrove, 2 Noah Cooney, 3 Josh Belfanti, 4 Zack Foskett, 5 Jayden Jenkins, 6 Jayden Fisher, 7 Tyler Colley, 8 Tom Rodham, 9 Jack O'Neil, 10 Cooper Ackroyd, 11 Josh Hanrahan, 12 Ben Mackey, 13 Nic Barlow; Bench: 14 Michael Clark, 15 Jacob Ciccocioppo, 16 Max Martinez, 17 Zane Watson, 18 Ike Bellamy, 19 Jacob Goodwin, 20 Evan Booth, 21 Jackson Vallis, 22 Pat Halsey, 23 Blake Martin.
BATHURST PANTHERS: 1 Noah Griffiths, 2 Callum Limon, 3 Zac Burke, 4 Bevan Simpson, 5 Mitch Bonham, 6 Hayden Taylor, 7 Dylan Miles, 8 Lachlan Large, 9 Matthew Ellsmore, 10 Brad Fearnley, 11 Kevin Large, 12 Mack Atkins, 13 Nathan Ward; Bench: 14 Andrew Heard-Whitby, 15 Thomas Large, 16 Cody Goodlet, 17 Blaze Piper-Hurst, 18 Darcy Chatfield, 19 Tyler Pattison.
FIRST DIVISION:
LITHGOW WORKIES: 1 Lleyton Lothian, 2 John Nankervis, 3 Scott McCann, 4 Harley Osland, 5 Ben Glasson, 6 Trent Sutherland, 7 Pacey Stockton, 8 Jimmy Rheinhardt, 9 Connoer LEgge, 12 Riley Allen, 13 Brendon Van Veen; Bench: 14 Blake Ranse, 15 Josh Hayton, 16 Matt Walsh, 19 Joe Noon, 20 Brent Brogan, 21 Chris Rhodes, 22 Tom Fraser, 23 Kyle Sharp, 24 Brock Egan.
BATHURST ST PAT'S: 1 Garry Reilly, 2 Robert Forrest, 3 Bailey Waldron, 4 Blake Corby, 5 Alex Knight, 6 James Scott, 7 Cooper Neilson, 8 Mick Godfrey, 9 Jared Colling, 10 Harrison Jones, 11 Jacob Parslow, 12 Curtis Boardman, 13 Hayden Ward; Bench: 14 Rylee Lew, 15 Simi Fili, 16 Tyson Medlyn, 17 Dane Fisher, 18 Adrian Aveiro, 19 Sam Goldsmith, 20 Dylan Dukes, 21 Aiden Kilburn, 22 Blake Hadjipetros, 23 Robert Brown.
WANT MORE GROUP 10 NEWS?
- Receive our free newsletters delivered to your inbox, as well as breaking news alerts. Sign up below ...