Group 10 team lists | Malta skipper returns as CYMS and Workies reignite rivalry

MALTA POWER: Matt Mizzi will provide Workies with plenty of power off the bench as Lithgow hosts CYMS at Tony Luchetti Sportsground on Saturday.
MALTA POWER: Matt Mizzi will provide Workies with plenty of power off the bench as Lithgow hosts CYMS at Tony Luchetti Sportsground on Saturday.

GROUP 10, ROUND 14:

Saturday, July 14:

GAME ONE

LITHGOW WORKIES versus ORANGE CYMS at Tony Luchetti Sportsground, Lithgow:

WORKIES: 1 Keelan Bresac, 2 Bryon Wilson, 3 Cody Godden, 4 Corey Willmott, 5 Ben Glasson, 6 Nick Bender, 7 Harry Bender, 8 Nick Miller, 9 Joe Bilby, 10 Darcy Allan, 11 Lochlan Piper, 12 Riley Allan, 13 Andrew Bain; Bench: 14 Darcy Allan, 15 Matt Mizzi.

COACH: Graeme Osborne.

CYMS: 1 Travis Adelerhof, 2 Hayden Spencer, 3 Joe Lasagavbau, 4 Dom Maley, 5 Semisi Tupou, 6 Luke Petrie, 7 Mick Sullivan, 8 Joe Duffy, 9 Ryan Griffin, 10 Cam Jones, 11 Brock McGarity, 12 Jerome Harrison, 13 Adam Stanford; Bench: 14 Robbie Mortimer, 15 Matt Penny, 16 Nick Law.

COACH: Mick Sullivan.

REFEREE: Bryce Hotham.

RELATED:

GAME TWO

COWRA MAGPIES versus BATHURST PANTHERS at Sid Kallas Oval, Cowra:

MAGPIES: 1 Desi Doolan, 2 Caley Mok, 3 Bradyn Cassidy, 4 Lee McClintock, 5 Zac Browne, 6 Jeremy Gordon, 7 Joseph Bugg, 8 Zach Starr, 9 Benji John, 10 Blake Tidswell, 11 Jay McClintock, 12 Josh Rainbow, 13 Ronald Lawrence; Bench: 14 Ben Gunn.

COACH: Steve Sutton.

PANTHERS: 1 Josh Rivett, 2 Andrew Mendes, 3 Blake Lawson, 4 Jye Barrow, 5 Chris Shephard, 6 Trent Hotham, 7 Doug Hewitt, 8 Brent Seager, 9 Blake Hewitt, 10 Dane Thorogood, 11 Blake Seager, 12 Jack Siejka, 13 Jake Betts; Bench: 14 Jed Betts, 15 Willie Wright, 16 Jacob Barnes, 17 Nick Loader.

COACH: Doug Hewitt.

REFEREE: Billy Greatbatch.

RELATED:

​GAME THREE

ORANGE HAWKS versus BATHURST ST PAT’S at Wade Park, Orange:

HAWKS: 1 Jake Blimka, 2 Eman Rodriguez, 3 Kyle Robbins, 4 Duncan Young, 5 Jackson Coote, 6 Willie Heta, 7 Ray Talamalai, 8 Ethan McKellar, 9 Liam Brodrick, 10 Saul Houma, 11 Brett Morgan, 12 Talon Hodge, 13 Rakai Tuheke; Bench: 14 Brodie Christopherson, 15 Glen Maxwell, 16 Tafu Na’aniumotu.

COACH: Willie Heta.

ST PAT’S: 1 Sam Dwyer, 2 Nathan Redding, 3 Chris Kirby, 4 Mick Latu, 5 Aidan Kilburn, 6 Josh Howarth, 7 Tim Holman, 8 Zac Merritt, 9 Hudson White, 10 Jack Mackey, 11 Caleb Wardman, 12 Brandon Tago, 13 McCoy White.

COACH: Greg Behan.

REFEREE: Dale Harding.

RELATED:

Sunday, July 15

GAME FOUR

MUDGEE DRAGONS versus OBERON TIGERS at Glen Willow, Mudgee:

MUDGEE: 1 Corin Smith, 2 Lachlan Hill, 3 Lee Hicks, 4 Nathan Orr, 5 Tom Baddock, 6 Garry Reilly, 7 Tom Lawson, 8 Aiden Woods, 9 Jared Robinson, 10 Chanse Burgess, 11 Sebastian Flack, 12 Luke Moody, 13 Todd Munn; Bench: 14 Jack Afamasaga, 15 Will Hawkins, 16 Demetrius Ainuu, 17 Jack Beasley..

COACH: Ben Gregory.

TIGERS: 1 Ben McAlpine, 2 Brenton Gibson, 3 Tyler Hughes, 4 Jackson Brien, 5 Lochie Gilmour, 6 Luke Christie-Johnston, 7 Luke Branighan, 8 Josh Starling, 9 Blake Fitzpatrick, 10 Mickey Hawkings, 11 Andy Adams, 12 Jake Dawe, 13 Dave Sellers; Bench: 14 Zane Rowlandson, 15 Jason Corliss, 16 Nathan Booth, 17 Caylib Marston.

COACH: Luke Branighan.

REFEREE: Nathan Blanchard.

RELATED:

Blayney Bears bye.

Comments

Discuss "Malta skipper returns as CYMS and Workies reignite rivalry | Team lists"

Please note: All comments made or shown here are bound by the Online Discussion Terms & Conditions.